Język: 

Regulamin katalogu
Ostatnie zmiany zostały wprowadzone 1 stycznia 2004 r.

1. Zasady ogólne

Katalog "Prawosławne chrześcijaństwo.com" jest niezależnym projektem portalu "Rosyjskie Zmartwychwstanie" i jest prowadzony przez utworzoną w tym celu grupę redaktorów. Wszystkie pytania, związane z opracowaniem zasad funkcjonowania katalogu, Podejmowanie decyzji o umieszczeniu linków w katalogu lub o odrzuceniu takiej prośby, należy wyłącznie do administratorów katalogu.

2. Zasady umieszczaniia nowych linków w katalogu

Praca katalogu opiera się na zasadzie cenzury prewencyjnej. Wszystkie zgłoszenia o dodanie strony, zmianę opisu, lub usunięcie linku trafiają do kolejki, a potem mogą być przyjęte, odrzucone lub przeredagowane bez podania przyczyn. Redaktorzy katalogu nie są obowiązani powiadamiać autorów stron o przyczynach odrzucenia ich zgłoszenia.

Czas rozpatrywania zgłoszenia zależy od zajętości redaktora konkretnej kategorii katalogu i od liczby przysłanych zgłoszeń, i zwykle mieści się w przedziale od kilku godzin do jednego tygodnia.

Linki do katalogu są dodawane:

 • po zgłoszeniu strony przez jej autorów (takie zgłoszenia trafiają do kolejki i czekają na weryfikację przez redaktora);
 • przez redaktorów katalogu na prośbę odwiedzających nasz katalog;
 • przez redaktorów katalogu w wyniku automatycznego wyszukiwania nowych prawosławnych stron w Internecie.

Decyzję o wyborze kategorii, w której zostanie umieszczony dana strona, podejmuje redakcja katalogu. Każda strona może znaleźć się w nie więcej niż w 5 kategoriach katalogu. Kryteria, decydujące o umieszczeniu stron w kategoriach, są określane przez redakcję. Jeśli autor strony uważa, że w katalogu brakuje kategorii odpowiadającej tematyce strony, ma prawo zaproponować redakcji uzupełnienie lub zmianę systemu podziału na kategorie.

System automatycznej weryfikacji powtarzania się linków, przy porównaniu dwóch linków, w których są dokładnie te same nazwy domen i folderów (z dokładnością do ekwiwalentnych przekształceń URL), chociaż występują różne nazwy stron, stwierdza że są one identyczne! Dlatego, na przykład, nie możecie dodawać do katalogu stron z adresem http://www.hram.orthodoxy.ru/new.htm, jeśli w katalogu już istnieje link do strony http://www.hram.orthodoxy.ru/old.htm. Jeśli jednak chcecie by wasz link został umieszczony w katalogu jako całkowicie inna strona to musicie utworzyć nowy folder (katalog) na swojej stronie, a w naszym przykładzie: http://www.hram.orthodoxy.ru/new/.

3. Zasady zmiany opisów stron

Przy dodawaniu strony do katalogu, autor strony otrzymuje pocztą identyfikator linku i hasło. Posługując się tymi danymi, każdy autor strony w dowolnym momencie może wysłać zgłoszenie do redaktorów katalogu z prośbą o zmianę opisu swojej strony.

Porządek rozpatrywania zgłoszeń w sprawie zmiany opisu strony jest taki sam, jak przy dodawaniu nowych stron do katalogu.

Redaktorzy katalogu mają prawo samodzielnie zmieniać opisy stron i przeredagowywać zgłoszenia w sprawie zmiany opisu strony. Pretensje o zmiany redakcyjne nie będą rozpatrywane. Administracja katalogu ma prawo odmówić autorowi usunięcia z katalogu linku na jego stronę.

4. Ranking stron

Wszystkie strony, linki do których są umieszczone w katalogu, mają prawo do uczestnictwa w rankingu stron. Nasz ranking nie jest nieomylny i nie pretenduje na dokładną ocenę poziomu popularności i odwiedzalności tych lub innych prawosławnych stron. By uczestniczyć w rankingu koniecznym i wystarczającym jest umieszczenie na dowolnej podstronie danej strony jednego z banerów katalogu. Strona będzie umieszczona w rankingu, jeśli w ciągu ostatnich 7 dni miało miejsce chociaż jedno przejście z waszej strony do naszego katalogu po naciśnięciu banera naszego katalogu. Sumaryczny ranking strony okrewśla się jako liczba przejść z katalogu na waszą stronę w ciągu ostatniego tygodnia, plus podwojona liczba przejść z waszej strony do naszego katalogu po naciśnięciu banera naszego katalogu.

Kategorycznie zabrania się korzystania ze sztucznych metod zwiększania licznika odwiedzin w rankingu strony, w tym także poprzez podkręcanie licznika metodą wielokrotnych przejść na stronę i przejść ze strony do katalogu z różnych numerów IP. Wszystkie numery IP komputerów, z których wykonywane będą przejścia po naciśnięciu na baner strony i katalogu, są protokołowane i zapisywane przez cały tydzień w pliku logowania. W razie potrzeby, wobec naruszających te zasady będą stosowane takie kroki jak zerowanie licznika, zablokowanie uczestnictwa w rankingu, a w razie powtarzania się łamania wymienionych zasad – strona zostanie usunięta z katalogu.

Baner katalogu może być umieszczony na dowolnie liczbie podstron waszej strony. Na jednej podstronie pozwala się umieścić kilka banerów naszego katalogu. Zabrania się umieszczania banera z identyfikatorem jednej strony na zupełnie innej stronie (wyjątkiem może być jedynie, gdy dana strona jest także uczestnikiem katalogu i organizacyjnie jest związana z pierwszą stroną, na przykład, gdy jest jej podrozdziałem lub przeciwnie, jest stroną macierzystą).

Zamiast graficznego odnośnika do naszego katalogu w postaci banera-przycisku pozwala się umieścić tekstowy link do katalogu, adres którego może zawierać parametr ?from=idstrony. Przejścia do naszego katalogu z takiego tekstowego odnośnika liczą się jako równoważne przejściom po naciśnięciu graficznego banera naszego katalogu.

5. Przyczyny odrzucenia zgłoszeń i usunięcia stron z katalogu

Zgłoszenia na dodanie nowych stron do naszego katalogu i dotyczące zmian opisów istniejących linków, mogą zostać odrzucone przez redaktorów katalogu bez podania przyczyn. W związku z tym, że forma i zawartość stron internetowych może z czasem się zmieniać, a regulamin katalogu może się rozszerzać i precyzować, redaktorzy katalogu zastrzegają sobie prawo powtórnie rozpatrywać pytanie o uczestnictwo danej strony w katalogu, w tym także podejmować decyzję o usunięciu danej strony z katalogu. Nowe zgłoszenia mogą być przez redaktorów odrzucone, a już istniejące w katalogu linki mogą zostać usunięte, jeśli rozpatrywana strona:

 • nie ma żadnego związku z prawosławnym chrześcijaństwem;
 • odnosi się do jednej z nieprawosławnych konfesji;
 • odnosi się do rozłamowych i niekanonicznych "Cerkwi prawosławnych " i innych ugrupowań;
 • odnosi się do "ogólnochrześcijańskiej", "ekumenicznej", "międzykonfesyjnej", "odnowicielskiej" tematyki;
 • zawiera religijne i mistyczne materiały niechrześcijańskiego, okultystycznego, pogańskiego charakteru;
 • zawiera wezwania do rozłamów lub materiały, pomagające w umocnieniu istniejących cerkiewnych rozłamów i konfliktów;
 • zawiera materiały, oczerniające chrześcijańską moralność;
 • zawiera spisy linków na innosławne, antychrześcijańskie lub antycerkiewne strony w Internecie;
 • przedstawia sobą chat, forum lub inną stronę, zawartość której sprowadza się do rozmów online kilku osób;
 • znajduje się w stanie tworzenia;
 • zawiera dużą liczbę błędów, "martwych" linków, ma wyzywającą;
 • jest niedostępna w momencie rozpatrywania zgłoszenia;
 • zakończyła swoje istnienie lub zmieniła adres, o czym nie poinformowano aadministratorów katalogu.

6. Końcowe postanowienia

Jeszcze raz zwracamy uwagę autorów stron na to, że redakcja nie rozpatruje zażaleń i pretensji z powodu odmowy umieszczenia strony w katalogu. Nie pretendujemy do nieomylności w odróżnianiu "stron prawosławnych" od "stron nieprawosławnych" i jak wszyscy nie jesteśmy wolni od błędów. Mimo, że jesteśmy świadomi, że tworzenie dowolnego katalogu stron internetowych nosi zawsze charakter subiektywny, to staramy się dołożyć maksimum wysiłku, by przy rozpatrywaniu zgłoszeń nasi redaktorzy podejmowali decyzje na podstawie maksymalnie obiektywnych kryteriów, a w sytuacjach złożonych decyzja będzie podejmowana zbiorowo przez kolegium redakcyjne, po zasięgnięciu opinii prawosławnych duchownych, wspomagających nas w pracy nad katalogiem.

Bracia i Siostry! Prosimy informować nas o nowych stronach prawosławnych w Internecie, zmianach adresów stron i błędach w naszym katalogu.
Dodać stronę do katalogu | Вход | Regulamin | Ranking | Szukaj | Rozszerzone wyszukiwanie | Nasi partnerzy | Rubrykator
Język:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Prawosławne chrześcijaństwo (projekt, programowanie, wsparcie techniczne).   Wasze uwagi i spostrzeżenia